PXN4R7-30QLJ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PXN4R7-30QLJ |
Description | PXN4R7-30QL/SOT8002/MLPAK33 |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 30 V 15A (Ta), 74A (Tc) 1.8W (Ta), 42W (Tc) Surface Mount MLPAK33 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PXN4R7-30QLJ Models |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 46.2 nC @ 10 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±20V |
Part Status Discontinued at DigiKey | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2100 pF @ 15 V |
FET Type | Power Dissipation (Max) 1.8W (Ta), 42W (Tc) |
Technology | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V | Mounting Type Surface Mount |