PMV20XNEAR is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Alpha & Omega Semiconductor Inc.
In Stock: 201 995
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 9 206
Datasheet
Infineon Technologies
Taiwan Semiconductor Corporation
N-Channel 20 V 6.3A (Ta) 460mW (Ta), 6.94W (Tc) Surface Mount TO-236AB