PMEG4002EJ,115 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PMEG4002EJ,115 |
Description | DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOD323F |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 40 V 200mA Surface Mount SOD-323F |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 40 V |
Mfr | Capacitance @ Vr, F 14pF @ 1V, 1MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q101 |
Technology | Mounting Type |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V | Package / Case |
Current - Average Rectified (Io) 200mA | Supplier Device Package SOD-323F |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 600 mV @ 200 mA | Operating Temperature - Junction 150°C (Max) |
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Base Product Number |