PMEG2010AEJ,115 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PMEG2010AEJ,115 |
Description | DIODE SCHOTTKY 20V 1A SOD323F |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 20 V 1A Surface Mount SOD-323F |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PMEG2010AEJ,115 Models |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 70 µA @ 20 V |
Mfr | Capacitance @ Vr, F 50pF @ 1V, 1MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q101 |
Technology | Mounting Type |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 20 V | Package / Case |
Current - Average Rectified (Io) 1A | Supplier Device Package SOD-323F |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 550 mV @ 1 A | Operating Temperature - Junction 150°C (Max) |
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Base Product Number |