PHB33NQ20T,118 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PHB33NQ20T,118 |
Description | MOSFET N-CH 200V 32.7A D2PAK |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 200 V 32.7A (Tc) 230W (Tc) Surface Mount D2PAK |
Datasheet | Datasheet |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 32.2 nC @ 10 V |
Series | Vgs (Max) ±20V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1870 pF @ 25 V |
Part Status Obsolete | Power Dissipation (Max) 230W (Tc) |
FET Type | Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) |
Technology | Mounting Type Surface Mount |
Drain to Source Voltage (Vdss) 200 V | Supplier Device Package D2PAK |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Package / Case |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V | Base Product Number |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 77mOhm @ 15A, 10V |