PESD3V3L1BSLZ
DigiKey Part Number
1727-PESD3V3L1BSLZTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD3V3L1BSLZCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD3V3L1BSLZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD3V3L1BSLZ
Description
TVS DIODE 3.3VWM 11.3V DFN10062
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11.3V Clamp 7.5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1006-2
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7.5A (8/20µs)
Digi-Reel®
Applications
Telecom
Capacitance @ Frequency
15.5pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Package / Case
SOD-882
Voltage - Breakdown (Min)
5.2V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
11.3V