MM3Z13VT1GX | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MM3Z13VT1GX |
Description | DIODE ZENER 13V 300MW SOD323 |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 13 V 300 mW ±5% Surface Mount SOD-323 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 10 V |
Series | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature 150°C (TJ) |
Part Status Discontinued at DigiKey | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Package / Case |
Tolerance ±5% | Supplier Device Package SOD-323 |
Power - Max 300 mW |