BZX84W-B22X
DigiKey Part Number
BZX84W-B22X-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX84W-B22X
Description
DIODE ZENER 22V 275MW SOT323
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 22 V 275 mW ±2% Surface Mount SOT-323
Category
Impedance (Max) (Zzt)
55 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 15.4 V
Series
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
150°C (TJ)
Tolerance
±2%
Supplier Device Package
SOT-323
Power - Max
275 mW