BZX84-A33,215 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 12 077
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 19 123
Datasheet
onsemi
Zener Diode 33 V 250 mW ±1% Surface Mount TO-236AB
BZX84-A33,215
DigiKey Part Number
1727-BZX84-A33,215TR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-BZX84-A33,215CT-ND - Cut Tape (CT)
1727-BZX84-A33,215DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX84-A33,215
Description
DIODE ZENER 33V 250MW TO236AB
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
BZX84-A33,215 Models
Category
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 700 mV
Series
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Tolerance
±1%
Supplier Device Package
TO-236AB
Power - Max
250 mW