BZX79-C3V3,143 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZX79-C3V3,143 |
Description | DIODE ZENER 3.3V 400MW ALF2 |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 3.3 V 400 mW ±5% Through Hole ALF2 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BZX79-C3V3,143 Models |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V |
Mfr | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Operating Temperature -65°C ~ 200°C |
Part Status Active | Mounting Type Through Hole |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Package / Case |
Tolerance ±5% | Supplier Device Package ALF2 |
Power - Max 400 mW | Base Product Number |
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms |