BZX79-C11,133
DigiKey Part Number
1727-1909-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-1909-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX79-C11,133
Description
DIODE ZENER 11V 400MW ALF2
Detailed Description
Zener Diode 11 V 400 mW ±5% Through Hole ALF2
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 8 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C
Tolerance
±5%
Power - Max
400 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
20 Ohms