BAS70-07V,115 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BAS70-07V,115 |
Description | DIODE ARR SCHOTT 70V 70MA SOT666 |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode Array 2 Independent 70 V 70mA (DC) Surface Mount SOT-563, SOT-666 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 15 mA |
Manufacturer Nexperia USA Inc. | Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 70 V |
Part Status Not For New Designs | Operating Temperature - Junction 150°C (Max) |
Diode Configuration 2 Independent | Mounting Type Surface Mount |
Technology Schottky | Package / Case SOT-563, SOT-666 |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 70 V | Supplier Device Package SOT-666 |
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 70mA (DC) | Base Product Number |