BAS70-04W,115
DigiKey Part Number
1727-3563-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-3563-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-3563-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BAS70-04W,115
Description
DIODE ARR SCHOTT 70V 70MA SOT323
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode Array 1 Pair Series Connection 70 V 70mA (DC) Surface Mount SC-70, SOT-323
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BAS70-04W,115 Models
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Manufacturer
Nexperia USA Inc.
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 70 V
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Diode Configuration
1 Pair Series Connection
Qualification
AEC-Q101
Technology
Schottky
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
70 V
Package / Case
SC-70, SOT-323
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
70mA (DC)
Supplier Device Package
SOT-323
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
410 mV @ 1 mA