T614TR-2.4/4.9/5.X-S
DigiKey Part Number
730-1018-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T614TR-2.4/4.9/5.X-S
Description
RF ANT 2.4GHZ/4.9GHZ WHIP TILT
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Whip, Tilt RP-TNC Connector Mount
Category
Number of Bands
3
Manufacturer
Nearson Inc.
VSWR
2
Packaging
Bulk
Gain
4dBi, 5dBi, 5dBi, 4.5dBi
Part Status
Active
Termination
RP-TNC
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Mounting Type
Connector Mount
Frequency (Center/Band)
2.4GHz, 4.9GHz, 5GHz
Height (Max)
6.441" (163.60mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.35GHz, 5.725GHz ~ 5.85GHz