S467AH-915S
DigiKey Part Number
730-1011-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S467AH-915S
Description
RF ANT 915MHZ WHIP TILT RP-SMA
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Whip, Tilt RP-SMA Male Connector Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Nearson Inc.
VSWR
2
Packaging
Bulk
Gain
2dBi
Part Status
Active
Termination
RP-SMA Male
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Connector Mount
Frequency (Center/Band)
915MHz
Height (Max)
8.248" (209.50mm)
Frequency Range
902MHz ~ 928MHz