STDCSW5-25M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | STDCSW5-25M |
Description | CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 25 MHz ±15ppm Crystal 8pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead |
EDA/CAD Models | STDCSW5-25M Models |
Category | Load Capacitance 8pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 25 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (2.5x2) |
Frequency Stability ±25ppm | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Frequency Tolerance ±15ppm | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |