RNA3048B-16.6666M
DigiKey Part Number
644-RNA3048B-16.6666MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-RNA3048B-16.6666MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-RNA3048B-16.6666MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNA3048B-16.6666M
Description
XTAL OSC XO 16.6666MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16.6666 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
1.8V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
3.5mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)