NSC5136A-32K768
DigiKey Part Number
644-NSC5136A-32K768TR-ND - Tape & Reel (TR)
644-NSC5136A-32K768CT-ND - Cut Tape (CT)
644-NSC5136A-32K768DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSC5136A-32K768
Description
XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
36 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NSC5136A-32K768 Models
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±30ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
260µA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)