MU01499-32.768K
DigiKey Part Number
644-MU01499-32.768KTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-MU01499-32.768KCT-ND - Cut Tape (CT)
644-MU01499-32.768KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MU01499-32.768K
Description
CRYSTAL 32.768KHZ 9PF SMD
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 9pF 80 kOhms 2-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package
2-SMD (1.6x1)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance
9pF