MYC-Y7Z010-V2-4E512D-667-I
MYC-Y7Z010-V2-4E512D-667-I
MYC-Y7Z010-V2-4E512D-667-I
DigiKey Part Number
3309-MYC-Y7Z010-V2-4E512D-667-I-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MYC-Y7Z010-V2-4E512D-667-I
Description
System-On-Module, Zynq-7010
Customer Reference
Detailed Description
- Embedded Module ARM® Cortex®-A9 Zynq-7000 (Z-7010) 667MHz 512MB 4GB
Category
Speed
667MHz
Manufacturer
MYIR Tech Limited
Flash Size
4GB
Packaging
Bulk
RAM Size
512MB
Part Status
Active
Connector Type
Pin(s)
Module/Board Type
MPU, FPGA
Size / Dimension
2.950" L x 1.970" W (75.00mm x 50.00mm)
Core Processor
ARM® Cortex®-A9
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C