RHS7J2H101J2M2H01A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RHS7J2H101J2M2H01A |
Description | CAP CER 100PF 500V UNJ RADIAL |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor UNJ Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RHS7J2H101J2M2H01A Models |
Category | Ratings AEC-Q200 |
Mfr | Applications |
Series | Mounting Type |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Package / Case Radial |
Part Status Obsolete | Size / Dimension 0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm) |
Tolerance ±5% | Lead Spacing 0.197" (5.00mm) |
Voltage - Rated | Lead Style Formed Leads - Kinked |
Temperature Coefficient | Base Product Number |
Operating Temperature -55°C ~ 200°C |