LQP03TN3N4BZ2D
DigiKey Part Number
490-LQP03TN3N4BZ2DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-LQP03TN3N4BZ2DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-LQP03TN3N4BZ2DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQP03TN3N4BZ2D
Description
FIXED IND 3.4NH 450MA 250 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.4 nH Unshielded Inductor 450 mA 250mOhm Max 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQP03TN3N4BZ2D Models
Category
Frequency - Self Resonant
7GHz
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Inductance
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±0.1nH
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Current Rating (Amps)
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Shielding
Unshielded
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
DC Resistance (DCR)
250mOhm Max
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)
Q @ Freq
14 @ 500MHz