LQP03TN3N3BZ2D
DigiKey Part Number
490-LQP03TN3N3BZ2DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-LQP03TN3N3BZ2DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-LQP03TN3N3BZ2DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQP03TN3N3BZ2D
Description
FIXED IND 3.3NH 450MA 250 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 nH Unshielded Thick Film Inductor 450 mA 250mOhm Max 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQP03TN3N3BZ2D Models
Category
Q @ Freq
14 @ 500MHz
Mfr
Frequency - Self Resonant
8GHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Type
Thick Film
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±0.1nH
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)
Shielding
Unshielded
Base Product Number
DC Resistance (DCR)
250mOhm Max