LQP03TN3N3BZ2D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LQP03TN3N3BZ2D |
Description | FIXED IND 3.3NH 450MA 250 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 nH Unshielded Thick Film Inductor 450 mA 250mOhm Max 0201 (0603 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LQP03TN3N3BZ2D Models |
Category | Q @ Freq 14 @ 500MHz |
Mfr | Frequency - Self Resonant 8GHz |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 500 MHz |
Type Thick Film | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0201 (0603 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 0201 (0603 Metric) |
Tolerance ±0.1nH | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm) |
Shielding Unshielded | Base Product Number |
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max |