LQM18PZ2R2MFHD
DigiKey Part Number
490-15982-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-15982-1-ND - Cut Tape (CT)
490-15982-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQM18PZ2R2MFHD
Description
FIXED IND 2.2UH 700MA 470 MOHM
Detailed Description
2.2 µH Shielded Multilayer Inductor 700 mA 470mOhm Max 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
LQM18PZ2R2MFHD Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR)
470mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
80MHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)
Current - Saturation (Isat)
300mA