GRM155R72A122KA01D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GRM155R72A122KA01D |
Description | CAP CER 1200PF 100V X7R 0402 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GRM155R72A122KA01D Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Not For New Designs | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.022" (0.55mm) |