GCM188R91H473KA37D
DigiKey Part Number
490-GCM188R91H473KA37DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCM188R91H473KA37DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCM188R91H473KA37DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM188R91H473KA37D
Description
CAP CER 0.047UF 50V X8R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GCM188R91H473KA37D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)