GCJ21BR71A106ME01L
DigiKey Part Number
490-GCJ21BR71A106ME01LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCJ21BR71A106ME01LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCJ21BR71A106ME01LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ21BR71A106ME01L
Description
CAP CER
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GCJ21BR71A106ME01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)