GC331AD72E333KX01D
DigiKey Part Number
490-13989-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-13989-1-ND - Cut Tape (CT)
490-13989-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GC331AD72E333KX01D
Description
CAP CER 0.033UF 250V X7T 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7T 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GC331AD72E333KX01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)