SMAJ58AE3/TR13
DigiKey Part Number
150-SMAJ58AE3/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
150-SMAJ58AE3/TR13CT-ND - Cut Tape (CT)
150-SMAJ58AE3/TR13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ58AE3/TR13
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
93.6V Clamp 5.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
500W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
93.6V