PIC10F200T-E/OT
DigiKey Part Number
PIC10F200T-E/OTTR-ND - Tape & Reel (TR)
PIC10F200T-E/OTCT-ND - Cut Tape (CT)
PIC10F200T-E/OTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC10F200T-E/OT
Description
IC MCU 8BIT 384B FLASH SOT23-6
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® 10F Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 384B (256 x 12) FLASH SOT-23-6
EDA/CAD Models
PIC10F200T-E/OT Models
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Supplier Device Package
SOT-23-6
Speed
4MHz