CM7V-T1A-32.768KHZ-9PF-20PPM-TA-QA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Micro Crystal AG
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Micro Crystal AG
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
32.768 kHz ±20ppm Crystal 9pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
CM7V-T1A-32.768KHZ-9PF-20PPM-TA-QA
DigiKey Part Number
2195-CM7V-T1A-32.768KHZ-9PF-20PPM-TA-QATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CM7V-T1A-32.768KHZ-9PF-20PPM-TA-QA Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x1.5)
Frequency Tolerance
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Load Capacitance
9pF
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)