MQF326T33-20.460-1.0/-40+85
DigiKey Part Number
5672-MQF326T33-20.460-1.0/-40+85-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MQF326T33-20.460-1.0/-40+85
Description
XTAL OSC TCXO 20.4600MHZ CMOS
Customer Reference
Detailed Description
20.46 MHz TCXO CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±1ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
26mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA (Typ)