3QHM572C1.0-36.288 is out of stock and backorders are currently unavailable.
In Stock: 250
36.288 MHz SSXO CMOS (Low EMI) Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
3QHM572C1.0-36.288
DigiKey Part Number
5672-3QHM572C1.0-36.288-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3QHM572C1.0-36.288
Description
XTAL OSC SSXO 36.2880MHZ CMOS
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
3QHM572C1.0-36.288 Models
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth
±1.00%, Center Spread
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)