3QHM53D0.25-33.600 is out of stock and backorders are currently unavailable.
In Stock: 0
33.6 MHz SSXO CMOS (Low EMI) Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
3QHM53D0.25-33.600
DigiKey Part Number
5672-3QHM53D0.25-33.600-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3QHM53D0.25-33.600
Description
XTAL OSC SSXO 33.6000MHZ CMOS
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
3QHM53D0.25-33.600 Models
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth
-0.25%, Down Spread
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)