3QHM53C2.0-28.750 is out of stock and backorders are currently unavailable.
In Stock: 0
28.75 MHz SSXO CMOS (Low EMI) Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
3QHM53C2.0-28.750
DigiKey Part Number
5672-3QHM53C2.0-28.750-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3QHM53C2.0-28.750
Description
XTAL OSC SSXO 28.7500MHZ CMOS
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
3QHM53C2.0-28.750 Models
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth
±2.00%, Center Spread
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)