3QHM53C0.25-18.3428 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Mercury Electronic Ind., Co., Ltd.
In Stock: 250
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 250
18.3428 MHz SSXO CMOS (Low EMI) Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
3QHM53C0.25-18.3428
DigiKey Part Number
5672-3QHM53C0.25-18.3428-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3QHM53C0.25-18.3428
Description
XTAL OSC SSXO 18.3428MHZ CMOS
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
3QHM53C0.25-18.3428 Models
Category
Output
CMOS (Low EMI)
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
-45°C ~ 85°C
Part Status
Active
Spread Spectrum Bandwidth
±0.25%, Center Spread
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)