25QHM572D3.0-43.7656 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Mercury Electronic Ind., Co., Ltd.
In Stock: 250
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 250
43.7656 MHz SSXO CMOS (Low EMI) Oscillator 2.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
25QHM572D3.0-43.7656
DigiKey Part Number
5672-25QHM572D3.0-43.7656-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25QHM572D3.0-43.7656
Description
XTAL OSC SSXO 43.7656MHZ CMOS
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
25QHM572D3.0-43.7656 Models
Voltage - Supply
2.5V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth
-3.00%, Down Spread
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)