25QHM572C2.0-44.2368
DigiKey Part Number
5672-25QHM572C2.0-44.2368-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25QHM572C2.0-44.2368
Description
XTAL OSC SSXO 44.2368MHZ CMOS
Customer Reference
Detailed Description
44.2368 MHz SSXO CMOS (Low EMI) Oscillator 2.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
25QHM572C2.0-44.2368 Models
Category
Output
CMOS (Low EMI)
Mfr
Voltage - Supply
2.5V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
-45°C ~ 85°C
Part Status
Active
Spread Spectrum Bandwidth
±2.00%, Center Spread
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)