25QHM572C2.0-100.640 is out of stock and backorders are currently unavailable.
In Stock: 250
100.64 MHz SSXO CMOS (Low EMI) Oscillator 2.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
25QHM572C2.0-100.640
DigiKey Part Number
5672-25QHM572C2.0-100.640-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25QHM572C2.0-100.640
Description
XTAL OSC SSXO 100.6400MHZ CMOS
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
25QHM572C2.0-100.640 Models
Voltage - Supply
2.5V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth
±2.00%, Center Spread
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)