25QHM572C0.125-31.250
DigiKey Part Number
5672-25QHM572C0.125-31.250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25QHM572C0.125-31.250
Description
XTAL OSC SSXO 31.2500MHZ CMOS
Customer Reference
Detailed Description
31.25 MHz SSXO CMOS (Low EMI) Oscillator 2.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
25QHM572C0.125-31.250 Models
Voltage - Supply
2.5V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth
±0.125%, Center Spread
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)