25QHM53D3.0-18.33111
DigiKey Part Number
5672-25QHM53D3.0-18.33111-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25QHM53D3.0-18.33111
Description
XTAL OSC SSXO 18.33111MHZ CMOS
Customer Reference
Detailed Description
18.33111 MHz SSXO CMOS (Low EMI) Oscillator 2.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
25QHM53D3.0-18.33111 Models
Voltage - Supply
2.5V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth
-3.00%, Down Spread
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)