25QHM53D2.0-25.00125 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 5672-25QHM53D2.0-25.00125-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 25QHM53D2.0-25.00125 |
Description | XTAL OSC SSXO 25.00125MHZ CMOS |
Customer Reference | |
Detailed Description | 25.00125 MHz SSXO CMOS (Low EMI) Oscillator 2.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 25QHM53D2.0-25.00125 Models |
Category | Output CMOS (Low EMI) |
Mfr | Voltage - Supply 2.5V |
Series | Frequency Stability ±50ppm |
Packaging Strip | Operating Temperature -45°C ~ 85°C |
Part Status Active | Spread Spectrum Bandwidth -2.00%, Down Spread |
Base Resonator | Mounting Type Surface Mount |
Type | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Frequency | Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |