25QHM53D1.0-14.31818 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 5672-25QHM53D1.0-14.31818-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 25QHM53D1.0-14.31818 |
Description | XTAL OSC SSXO 14.31818MHZ CMOS |
Customer Reference | |
Detailed Description | 14.31818 MHz SSXO CMOS (Low EMI) Oscillator 2.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 25QHM53D1.0-14.31818 Models |
Category | Output CMOS (Low EMI) |
Mfr | Voltage - Supply 2.5V |
Series | Frequency Stability ±50ppm |
Packaging Strip | Operating Temperature -45°C ~ 85°C |
Part Status Active | Spread Spectrum Bandwidth -1.00%, Down Spread |
Base Resonator | Mounting Type Surface Mount |
Type | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Frequency | Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |