25QHM53C1.5-120.000
DigiKey Part Number
5672-25QHM53C1.5-120.000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25QHM53C1.5-120.000
Description
XTAL OSC SSXO 120.0000MHZ CMOS
Customer Reference
Detailed Description
120 MHz SSXO CMOS (Low EMI) Oscillator 2.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
25QHM53C1.5-120.000 Models
Category
Output
CMOS (Low EMI)
Mfr
Voltage - Supply
2.5V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
-45°C ~ 85°C
Part Status
Active
Spread Spectrum Bandwidth
±1.50%, Center Spread
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)