25QHM53C1.0-14.318 is out of stock and backorders are currently unavailable.
In Stock: 250
14.318 MHz SSXO CMOS (Low EMI) Oscillator 2.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
25QHM53C1.0-14.318
DigiKey Part Number
5672-25QHM53C1.0-14.318-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25QHM53C1.0-14.318
Description
XTAL OSC SSXO 14.3180MHZ CMOS
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
25QHM53C1.0-14.318 Models
Voltage - Supply
2.5V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth
±1.00%, Center Spread
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)