25QHM53C0.25-33.55443 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
In Stock: 250
In Stock: 250
33.55443 MHz SSXO CMOS (Low EMI) Oscillator 2.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
25QHM53C0.25-33.55443
DigiKey Part Number
5672-25QHM53C0.25-33.55443-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25QHM53C0.25-33.55443
Description
XTAL OSC SSXO 33.55443MHZ CMOS
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
25QHM53C0.25-33.55443 Models
Voltage - Supply
2.5V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth
±0.25%, Center Spread
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)