MPM-30-15ST
DigiKey Part Number
1866-3463-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPM-30-15ST
Description
AC/DC CONVERTER 15V 30W
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 15V 80 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
4 kV
Efficiency
89%
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Size / Dimension
3.58" L x 1.55" W x 1.12" H (90.9mm x 39.4mm x 28.4mm)
Voltage - Input
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
15V
Current - Output 1
2 A