GST90A24-P1M
DigiKey Part Number
1866-2157-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GST90A24-P1M
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
Detailed Description
24V 90 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GST90A24-P1M Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
No Load Power Consumption
150mW (Max)
Manufacturer
MEAN WELL USA Inc.
Polarization
Positive Center
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C
Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length
47.2" (1.20m)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
5.71" L x 2.36" W x 1.26" H (145.0mm x 60.0mm x 32.0mm)
Voltage - Output
24V
Current - Output (Max)
3.75A
Base Product Number
Power (Watts)
90 W