ZA016MDCT
DigiKey Part Number
458-1178-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZA016MDCT
Description
BUZZER PIEZO 30.74MM PNL MNT
Detailed Description
Buzzers Indicator, Internally Driven Piezo 40mA 3.3kHz 75dB @ 6V, 61cm Panel Mount Terminal Block
EDA/CAD Models
ZA016MDCT Models
Category
Sound Pressure Level (SPL)
75dB @ 6V, 61cm
Current - Supply
40mA
Operating Temperature
-30°C ~ 65°C
Voltage Range
6 ~ 16V
Frequency
3.3kHz
Size / Dimension
1.210" Dia (30.74mm)
Height - Seated (Max)
2.234" (56.75mm)